Na Ostrowiu 1, bld. 519A
80-958, Gdańsk Polska
Napisz do nas
office@turbo-poland.pl
Zadzwoń do nas
+48 58 307 24 20

O Turbo Poland

Firma Turbo Poland została założona w 2006 roku i działa jako niezależny serwis turbosprężarek. Przez ten czas zbudowaliśmy wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam na wykonanie powierzonych prac zgodnie z najwyższymi standardami panującymi w wymagającej branży morskiej i przemyśle. Nasze usługi świadczymy głównie dla klientów z Europy, rejonu Morza Bałtyckiego, jak również innych części świata.

Turbo Poland skupia swoją działalność na przeglądach i naprawach turbosprężarek, usługach związanych z wyważaniem wirników sztywnych oraz dostawą części zamiennych do wszystkich rodzajów turbosprężarek stosowanych w przemyśle morskim i ciężkim. Nasz warsztat o powierzchni 600 m2 jest zlokalizowany na terenie Gdańskiej Stoczni Remontowej w Gdańsku.

Miniaturka filmu

Czym się zajmujemy?

W naszej pracy zajmujemy się różnorodnymi turbosprężarkami przemysłowymi, przywracając im pożądaną wydajność oraz sprawne funkcjonowanie. Większość zleceń wykonujemy dla branży morskiej (jednostki pływające, instalacje off-shore), chociaż współpracujemy także z klientami z branży energetycznej i kolejowej. Gdziekolwiek wymagana jest fachowa wiedza i umiejętności przy turbosprężarkach – jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i zapewnić wykonanie prac na najwyższym poziomie.

Wykonujemy przeglądy, naprawy i dostarczamy części do turbosprężarek największych producentów:

MET (Mitsubishi) – Autoryzowany Serwis
ABB
MAN
IHI
Napier
KBB
I wiele innych...

Nasze usługi

Warsztat

Turbo Poland posiada w pełni wyposażony i zatwierdzony warsztat przez tow. Klasyfikacyjne(ISO 9001-2015, certyfikat RINA) do napraw turbosprężarek. Zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych Serwisantów, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług.

Mobilny Serwis

Nasi serwisanci są gotowi 24h na dobę 7dni w tygodniu, aby wykonać naprawy w każdym porcie na świecie. Czy jest to postój w stoczni, krótka wizyta w porcie czy praca w warunkach morskich – jesteśmy gotowi zaproponować najlepsze rozwiązanie i zapewnić sprawne działanie turbosprężarek naszych klientów.

Plan konserwacji turbosprężarek

Informacje z wszystkich wykonywanych przeglądów, napraw czy dostaw części są archiwizowane. Długoterminowa współpraca z naszymi klientami pozwala nam na kompleksowe planowanie konserwacji urządzeń czego wynikiem jest eliminacja przestojów w działaniu, korzystne rozwiązania dotyczące dostawy części zamiennych i niezawodność pracy turbosprężarek.

Zakres naszych usług

Standardowe przeglądy turbosprężarek

Naprawa / regeneracja części

Profesjonalne wyważanie wałów i wirników sztywnych

Próby nieniszczące NDT

Pomiary grubości, pomiary twardości, pomiary chropowatości

Konsultacje i wsparcie w problemach z działaniem turbosprężarek

Centrum wyważania

Nasz warsztat wyposażony jest w sprzęt do wyważania marki Schenck – światowego lidera w dziedzinie urządzeń do wyważania. Posiadamy trzy maszyny do wyważania elementów o ciężarze od 0,5 kg do 3 ton.

Regeneracja części

W Turbo Poland jesteśmy w stanie wykonać naprawy i regenerację części w zakresie m in.: napawanie łopatek wirników i wałów turbosprężarek, metalizacji czopów wałów, naprawy filtrów turbosprężarek, wymiany i toczenia łopatek turbosprężarek. Naprawy są poprzedzone wnikliwą inspekcją w oparciu o badania NDT i szczegółowe pomiary. Najwyższą jakość wykonanych prac i ostateczne właściwości materiału są potwierdzone stosownym raportem i mogą zostać zatwierdzone przez Towarzystwa Klasyfikacyjne.

Części zamienne

Turbo Poland posiada w ofercie części do większości popularnych turbosprężarek aplikowanych w przemyśle morskim i ciężkim. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas części charakteryzowały się najwyższą jakością i przystępnymi cenami. Większość z oferowanych części na życzenie klienta może zostać zatwierdzona przez Towarzystwa Klasyfikacyjne jak DNV GL, Lloyd’s Register i inne stowarzyszone w IACS.
Nasz dział logistyki zapewnia sprawną dystrybucję części we wszystkie rejony na świecie. Dostarczane części są objęte gwarancją do 12 miesięcy – każda z dostarczanych przez nas części przechodzi przez rygorystyczne procedury kontroli jakości.

Certyfikaty

Nasi klienci